СветСвет.Слајдер

Г7 ги пофали напорите на Јужна Африка во врска со Омикрон

Министрите за здравство на земјите-членки на Г7 денеска ги пофалија напорите на Јужна Африка да открие нов вид на коронавирусот-Омикрон, како и фактот што веднаш го предупредија целиот свет на опасноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close