ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Г-7 и петте водечки економии во развој ќе работат заедно на ублажување на климатските промени

Лидерите на земјите-членки на Г-7 и петте водечки земји во развој денеска најавија дека ќе работат заедно на ублажување на климатските промени, истовремено обезбедувајќи енергетска безбедност за граѓаните

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close