СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Г-20: Италија се залага за рамноправен развој и мултилатерален пристап

Како претседавач со Г-20, Италија се стреми кон порамномерен и правичен развој и се залага за мултилатерален пристап за решавање на глобалните проблеми, изјави премиерот Марио Драги во воведниот говор на Самитот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close