СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш ја поздрави иницијативата на Ријад против климатските промени

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш во телефонски разговор со саудискиот принц Мохамед бин Салман ја поздрави иницијативата на Саудиска Арабија за намалување на емисиите на штетни гасови во земјата, јавија саудиски медиуми

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close