СветСвет.Портал

Гутереш ја назначи Стефани Вилијамс за советничка за Либија

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ја назначи американската дипломатка Стефани Вилијамс за специјален советник за Либија, пред се за поддршка на одржувањето на претседателските избори закажани за 24 декември, изјави денеска портпаролот на светската организација Стефан Дижарик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close