СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш со порака за Меѓународниот ден за целосно уништување на нуклеарното оружје

Речиси 14.000 нуклеарни оружја се складирани низ целиот свет. Хуманоста останува неприфатливо близу до нуклеарно уништување, напиша на Твитер генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close