0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Гутереш: Светот се соочува со катастрофа поради сè поголемиот недостиг од храна

Постои реален ризик во 2022 година на повеќе места во светот да биде прогласена глад, а 2023 може да биде уште полоша, подвлече Гутереш

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close