0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш: Светот забрзано се движи кон климатска катастрофа

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска предупреди дека светот „забрзано се движи кон климатска катастрофа“, додавајќи дека лидерите на богатите земји од Г20 мора да направат повеќе во многу области за да им помогнат на посиромашните земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close