0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш презентираше план за брза транзиција кон обновливи извори на енергија

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска претстави план од пет точки за забрзување на пошироката употреба на енергија од обновливи извори, со цел повторно да се насочи вниманието на светот кон климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close