СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш повтори дека забрана за патување и неправедна и неефикасна мерка

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска изјави дека забраната за патувања воведена поради Ковид-19, која изолира која било земја или регион, „не само што е длабоко неправедна и казнена, туку е и неефикасна“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close