СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш повика на ослободување на припадниците на суданските власти

Обединетите нации денеска го осудија тековниот воен удар во Судан и повикаа на итно ослободување на вршителот на должноста премиер на земјата и другите членови на владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close