СветСвет.Портал

Гутереш: Основните вредности на Повелбата на ОН немаат рок на траење

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска, по повод Денот на ОН, порача дека солидарноста е единствениот пат напред и дека вредностите врз кои се заснова Повелбата на ОН веќе 76 години - мир, развој, човекови права и можности за сите - немаат рок на траење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close