0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш незадоволен од договорите за климатските промени на Самитот на Г-20

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш вели дека договорите за климатските промени постигнати на самитот на Г20 не ги исполниле неговите очекувања и изрази надежи за поамбициозно преземање обврски на Конференцијата на ОН во Глазгов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close