0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерРуско-украинска кризаСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш: На светот му претстои катастрофа поради недостиг на храна

Светот се соочува со „катастрофа“ поради зголемениот недостиг на храна, изјави денеска генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш, кој преку видео-врска се обрати до учесниците на состанокот на Групата седум (Г7) економски најразвиени земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close