0_Web_Насловна-слајдерСвет

Гутереш: Затворањето на границите поради Ковид-19 е неправедно и неефикасно

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш изјави дека затворањето на границите поради Омикрон варијантата на коронавирусот е „длабоко неправедно, казниво и неефикасно“, нарекувајќи го форма на апартхејд кон Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close