СветСвет.Слајдер

Гутереш: Да се ​​обезбедат 100 милијарди долари годишно за земјите во развој заради климатските промени

 Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предложи да се доделуваат 100 милијарди долари секоја година на земјите во развој за справување со климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close