ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска криза

Гутереш: Да се истражи „списокот насилства“ извршени во Украина

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска на седницата на Советот за безбедност посветена на „неказнувањето" злосторства во Украина повика да се спроведе истрага на „списокот насилства“ извршени во земјата од почетокот на руската инвазија во февруари оваа година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close