0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш ги предупреди Кина и САД да избегнат нова студена војна

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш предупреди на можноста од нова студена војна и ги повика Кина и САД да го поправат својот „целосно нефункционален“ однос пред проблемите меѓу двете суперсили да се прелеат на остатокот од планетата.

Back to top button
Close
Close