0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Слајдер

Гутереш во изолација по изложувањето на Ковид-19

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш бил изложен на коронавирус од официјален претставник на ОН кој бил заразен и ќе биде изолиран во текот на следните неколку дена, соопштија дипломатски извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close