0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гутереш: Бројните кризи и нестабилната светска состојба го загрозуваат глобалниот развој

Се среќаваме во момент на голема опасност за нашиот свет. Конфликти и климатска катастрофа. Недоверба и поделба. Сиромаштија, нееднаквост и дискриминација. Растечки цени на храна и енергија, наброја Гутереш за време на денешното обраќање во Њујорк

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close