0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

„Гугл мапс“ забележа „остров“ кој, всушност, не постои

Истражувачите не пронашле ништо друго освен морски бранови, како и дека длабочините на океанот таму се повеќе од 1.400 метри и заклучокот гласи дека е невозможно да се крие нешто под вода што би било видливо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close