БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчко МНР: Уште еден обид на Турција да го инструментализира мигрантското прашање и евентуално да создаде гранично прашање

Неодамнешниот случај што се однесува на пренесувањето на барателите на азил од Турција кон Грција во областа Еврос, претставува уште еден обид на Турција да го инструментализира мигрантско- бегалското прашање и евентуално, паралелно, да создаде гранично прашање, соопштуваат од Министерството за надворешни работи на Грција во однос на случајот со мигрантите на копнената граница меѓу двете земји, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close