БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчкото МНР им препорачува на Грците да не патуваат во Етиопија, а оние што се таму, да ја напуштат земјата

Министерството за надворешни работи на Грција, преку соопштение за безбедносната состојба во Етиопија, им препорачува на грчките државјани кои престојуваат во земјата, да ја напуштат, што поскоро, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close