БалканБалкан.ПорталДописници СветРуско-украинска криза

Грчки пратеник предлага парламентарна делегација да го посети Киев

Пратеникот и поранешен грчки министер Јоргос Кумуцакос, преку писмо до претседателот на Парламентот Константинос Тасулас, предлага парламентарна делегација да го посети Киев и изразува уверување дека во рамките на активностите на парламентарната дипломатија, потребно е дополнително да се поддржи Украина, политички и морално, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close