БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Грчката претседателка ќе присуствува на погребот на кралицата Елизабета Втора

Претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу ќе присуствува на погребот на кралицата Елизабета Втора, а денеска телефонски разговараше со кралот Чарлс Трети, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close