БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчката полиција нема да ги апси просветните работници по тужби од родители кои не веруваат во Ковид-19

Министерот за цивилна заштита на Грција Такис Теодорикакос побара од началникот на грчката полиција Михалис Карамалакис, полицијата да не ги апси просветните работници кои го применуваат законот за заштита од Ковид-19, по тужби од родителите кои или се антиваксери или не веруваат во коронавирусот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close