БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Грчката партија Движење на промена избира нов претседател, Андрулакис и Папандреу се борат за лидерската позиција

Европратеникот Никос Андрулакис и поранешниот премиер Јоргос Папандреу денеска се борат за нов лидер на грчката централно левичарска партија Движење на промена, поранешно ПАСОК, откако во првиот круг, минатата недела добија најголем број од гласовите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close