0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грчката Влада категорично ја отфрла можноста за воведување нов целосен карантин

Можноста за воведување нов целосен карантин во Грција, уште еднаш, категорично ја отфрлија грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и министерот за здравство Танос Плеврис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close