БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Грчката амбасада во Анкара ќе испрати демарш поради вознемирување на брод за истражувања

По наредба на министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, биле дадени упатства до грчката амбасада во Анкара да достави демарш поради вознемирувањето од турски бродови на бродот за истражување „Nautical Geo“, како и за издавање нелегална Навтекс, соопштија од грчкото МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close