БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција ѝ донираше на Нигерија 907.000 вакцини против Ковид-19

Преку Ковакс механизмот, за време на посетата на Абуџа на шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас, Грција на Нигерија ѝ достави 907.000 вакцини Џонсон и Џонсон против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close