БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција ѝ донираше на Гана 150.000 дози од вакцините против Ковид-19

Во присуство на шефот на грчката дипломатија и претставници од Министерствата за надворешни работи и здравство на Гана, Грција ѝ донираше на Гана 150.000 дози од вакцината против Ковид-19, што според Никос Дендиас е „знак за грчката солидарност“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close