БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција се простува со Фофи Генимата, лидерката на Движење на промена (Фото)

Со цвеќе в рака, стотици граѓани, но и политичкиот свет во Грција, денеска се простија со претседателката на централно левичарската партија Движење на промена Фофи Генимата, која во понеделникот на 57-годишна возраст почина, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close