Фудбал

Грција остана без селектор

Холандскиот фудбалски стратег Џон вант Шип (57) објави синоќа дека ќе ја напушти должноста грчки селектор по истекот на договорот кој има важност до крајот на декември поради несогласување со раководството на националната федерација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close