БалканБалкан.ПорталДописници СветРуско-украинска криза

Грција не ја признава одлуката на Путин за присоединување на украинските територии

Оваа одлука е нелегална, бидејќи е флагрантно кршење на меѓународното право и неважечка. Грција не ја признава, соопштија од грчкото МНР за обраќањето на претседателот на Русија и за одлуката за присоединување на украинските територии, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close