БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција не е задоволна од предлогот за плафон 275 евра за мегават час на цената за природен гас

Грција, како преку владиниот портпарол, така и преку министерот за животна средина и енергетика, го изрази незадоволството за предлогот плафонот на цената на природниот гас да изнесува 275 евра за мегават час, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close