БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција и Франција пред нов одбранбен договор за набавка на француски фрегати

Имајте малку трпение, кусо одговори портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому на денешниот редовен брифинг со новинарите, во однос на натписите во медиумите дека Грција и Франција се пред нов одбранбен договор за набавка на француски фрегати, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close