БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Грција: В понеделник ќе биде соопштена вакцинација со трета доза за здравствените работници и лицата над 60 години

Ги очекуваме последните појаснувања од Комисјата за вакцинација и следниот понеделник ќе ги соопштиме сите детали за вакцинација со трета доза, а говориме за лица над 60 година и за здравствените работници, рече генералниот секретар во Министерството за здравство на Грција Мариос Темистоклеус во интервјуто за радиото „Параолитика“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close