Дописници СветЗанимливости

Грците Никос и Марта на возраст од 87 односно 85 години стапија во брак

Дека никогаш не е доцна за брак, но и дека возраста не е пречка, докажаа Никос и Марта, кои на 87, односно 85-годишна возраст, се заколнаа на вечна љубов во опшрина Атина, а ги венчаше атинскиот градоначалник Костас Бакојанис, кој објави фотографија на „Фејсбук“ и коментираше дека „ова е една прекрасна љубовна приказна“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close