БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Групацијата на производители и преработувачи на пластични маси ќе говори за предизвиците со кои се соочува

Групацијата на производители и преработувачи на пластични маси при Сојузот на стопански комори на Македонија денеска на прес-конференција ќе ги соопшти предизвиците со кои се соочува овој сектор поради стапување во сила на новите законски измени со кои се зголемува продажната цена на оксо-биоразградливи кеси.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close