ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Грузија нема да го признае референдумот за соединување на Јужна Осетија со Русија

Грузија нема да ги признае резултатите од референдумот во Јужна Осетија за соединување на отцепениот регион кон Русија, изјави денеска претседателот на грузиската владејачка партија Грузиски сон - Демократска Грузија, Иракли Кобахинѕе

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close