0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Груби – Предан: Словенија успешно ќе го заврши претседавањето со ЕУ за Северна Македонија

Спорот со Бугарија и неговото решавање беше дел од разговорот на средбата меѓу првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и амбасадорот на Република Словенија Милан Предан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close