0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Груби: Победи евроатлантска Македонија

Граѓаните да бидат спокојни, вечерва победи евроатлантска Македонија, победи напредна Македонија. Победи Македонија со добрососедски односи. Македонија во добри пријателски односи со САД, со ЕУ, Македонија во добри односи помеѓу заедниците и благодарен сум и на сите коалициони партнери, изјави вечерва првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close