0_Македонија.ПорталПолитика

Груби-Мејер: Изборите ќе се одржат во демократски и европски дух

Пописот, претстојните локални избори и отворените прашања со Бугарија беа главни теми на денешната средба на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби и в.д. шеф на мисијата во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје Ерик Мејер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close