0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гроси: Нема никаков резултат од преговорите меѓу МААЕ и Иран за нукларната програма

Извршниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ), Рафаел Гроси, на состанокот на Управниот одбор на овоа тело изјави дека преговорите во Техеран од оваа недела за иранската нуклеарна програма не дале резултати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close