СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Гроси: Дијалогот со Иран за разјаснување на отворените прашања е обновен

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси изјави дека во Виена се сретнал со неговиот ирански колега за да разговара за тековната истрага за откривање вештачки честички на ураниум пронајдени на непријавени локации во Иран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close