0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Грковска: Прашањето за родовата еднаквост не е само прашање на жените, само преку општествен консензус ќе овозможиме еднакви можности за сите

За уривањето на стереотипите треба време и многу труд и затоа во текот на мојата политичка кариера силно сум се залагала за воведување и унапредување на квотата за родова еднаквост во политиката, мерка на која гледам како можност квалитетот на жените да дојде до израз, оцени вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close