0_Македонија.ПорталПолитика

Грковска: Мора отворено да зборуваме за аномалиите и предизвиците ако сакаме да го вратиме спортот на вистинските патеки

Ревизија на моделот за примената на спортските ваучери, подготовка на етички кодекс за спортскиот сектор и политики за зајакнување на интегритетот, задолжителна транспарентност при носењето на одлуките во спортските клубови и федерации и отчетност при користење на јавните средства, се само дел од заклучоците на денешната конференција „Отворено за корупцијата во спортот и штетата што корупцијата ја нанесува на младите спортски таленти“, на која домаќин беше заменик-претседателката на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close