0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталПолитика

Грковска: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите

Заменик-претседателката на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска го посети Државниот пазарен инспекторат каде имаше средба со директорката Анета Симеска-Димоска, со која разговараше за можностите за подобрување на капацитетите и ефикасноста на инспекциските служби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close