0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Грковска – Галовеј: Лондон останува силен поддржувач на клучните реформски процеси во Северна Македонија

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска ја прими амбасадорката на Обединетото Кралство во нашата држава Рејчел Галовеј, која на вицепремиерката ѝ го честиташе стапувањето на новата должност и ѝ посака успешен мандат и остварување на програмските приоритети во интерес на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close