БизнисБизнис.СлајдерЕвропаСвет.Портал

Гринпис: Зимава во Европа најмалку 100.000 „летови на духови“

Целта на празни, непотребни или непрофитабилни летови, е да им се овозможи на авиокомпаниите да ги задржат своите права да полетуваат и слетуваат на главните аеродроми, но тие би можеле да генерираат до 2,1 милион тони емисии на стакленички гасови - или дури 1,4 милиони просечен бензин или дизел автомобили годишно, тврди Гринпис.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close